Modele kuzhina gatimi

Hallva, ëmbëlsirë që gatuhet nga shumë Zona Shqiptare dhe ballkanase, zakonisht… Përbërësit: • filgjan sheqer, • 15 kg domate, • 3 filgjana…. Përbërësit: • 4 vezë • 1 Got e Kos • 1 lugë…. Përbërësit: • 150gr Kajmak, • 200gr djathë të RI, • 250gr… Përbërësit: • 600gr kripë të trashë për turshi • 30kg lakra… Sallata me patate është ideale për t`u shërbyer në verë dhe… Përbëresit: • 100 gr gjalpë ose VAJ ulliri, • Kripë, •… Sultjashi Dikur preferohej PASI Ishte një ëmbëlsirë e shëndetshme dhe e… Hashuret përgatiten nga gruri dhe sheqeri, ëmbëlsirë Kjo e CILA është… Përbërësit: • Supë Mishi e kthjellët ose me fidhe, • DISA… Është një gatim Tradicional Shqiptar, i shijshëm dhe PA kosto të… Raseniku është lloj i pites, gatim i njohur dhe i perhapur…

Buka faktikisht në traditën tonë Shqiptare NUK mungon në asnjë tavolinë…. Burania është një nga gjellët më të gatuara në shtëpitë Tona;… Pitja është një nga gatimet tradicionale më të njohura të kuzhinës… Përbërësit e kësaj Recete për 6 Persona: • 1… . Kjo është një recetë e shëndetshme, që Mund të përgatitet lehtësisht… Pulën kryposeni, bëjeni me spec të djegës dhe futeni në furrë…. Tashmë është Koha Kur Edhe fillojnë përgatitjet për ushqimin dimëror dhe… SPECA me gjizë është një nga gatimet më të përhapura ne… Përbërësit: • 1 kg miell • 700 ml ujë • 1… Përbërësit: • 75 gr petë të gatshme, •….

Përbërësit: • 3kg domate, • 2 qepë, • 1 kg Mish… Ushqimi i vjetër, je shëndoshë, je Cili Dikur e ka zëvendësuar… Flija e përgatitur me saça është specialitet i kuzhinës tradicionale Shqiptare,… Përbërësit: • 2kg copëza kungulli • 2kg sheqer • 2L ujë… Jepuni një Shije ndryshe gurabijave, Duke shtuar portokall dhe miell Misri…. Mantiat Mund t`i bëni dhe me djathë, spinaq APO bashkë (djathë… Jahnia është gjellë, e CILA përgatitet nga qepët dhe Mishi. Është…

Përbërësit për Brumin e paqës: • 3 ve •… Boza është pije e varfër që prodhohet nga mielli i misrit…. Banko kuzhine me kuarc te derdhur Kunder lageshtires dhe antibakteriale për një Racion nevojiten: • 1 fetë Mish viçi… Përbërësit për sallatën e fshatit: • 400 gr domate,… Përbërësit: • 1 1/2 kg Mish qengji nga brinjët,… Një recetë tradicionale si kaçamaku Mund të rikrijohet Duke i shtuar… Përbërësit: • 1 gotë gjalpe (të zbutur) •… Një recetë që të frymëzon ta gatuash Herë pas ici, Duke… Është një ëmbëlsirë shumë e dashur për të gjithë, sidomos për… Përbërësit: • 4 patate, • 2 thelpinj hudhre, • gjalpë, •…

Gjyveç me patate është gjellë, e CILA përgatitet me patate, Mish… Përbërësit: • 1 kg Kungull i gërryer, • 200 gr miell… Kumështi është pije e shëndetshme cilen e kanë konsumuar në… Përbërësit: • petale Trëndafili të KUQ me aromë, •… Përbërësit: • miell • 2 të bardhët e vezës • 100….